Sposoby na piękne paznokcie

Zadbane dłonie są wizytówką zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. W wielu miejscach, gdzie oceniany jesteśmy pod względem dress code’u, wygląd rąk i paznokci jest nie mniej ważny niż odpowiednio dobrana marynarka. Wiele zależy od miejsca pracy i zawodu, ale także od preferencji. Jedne kobiety cenią sobie naturalny wygląd paznokci i za elegancję uważają kolory dyskretne, inne lubią za pomocą lakierów i wzorów ożywiać codzienny strój. Na pewno jednak zawsze paznokcie powinny być zadbane.

W każdym przypadku wypielęgnowane dłonie powinny mieć zadbaną skórę, paznokcie powinny być przycięte równo, bez nachodzących na nie skórek. Wydaje się, że dla osiągnięcia eleganckiego, naturalnego wyglądu starczy bezbarwna odżywka czy mleczny lakier. Warto jednak poświęcić im trochę więcej czasu.

Każdy salon kosmetyczny w Łodzi (swiaturody.com) zatrudniający stylistkę paznokci może nam zaproponować zarówno naturalne, jak i najbardziej zwariowane efekty. Podstawą jest jednak zawsze odpowiednie zadbanie o skórę dłoni, skórki wokół paznokci oraz kształt płytki. Decyzja, czy skórki zostaną tylko odsunięte, czy wycięte, należeć powinna do klientki. Na pewno jednak wcześniej stosuje się preparaty zmiękczające je. Po doprowadzeniu do porządku skórek oraz odtłuszczeniu paznokci przystąpić można do właściwej ich stylizacji.

Dłuższe paznokcie dają większe możliwości jeżeli chodzi o malowanie, często noszą takie osoby, które lubią wzory i ozdoby. Naklejki czy kryształki na jednym – dwóch paznokciach dadzą efekt gustowny, odpowiedni nawet w większości przypadków do pracy. Kiedy wybieramy się na manikiur do kosmetyczki, to chcemy, aby efekt utrzymał się jak najdłużej. Dlatego dużą popularnością cieszą się lakiery hybrydowe (wikipedia.org), które nie odpryskują i nie matowieją. Zastygają dopiero pod wpływem lampy UV, pozwalając więc na blendowanie kolorów i tworzenie wzorów, także trójwymiarowych. Mogą być również zastosowane, ze specjalną twardą bazą, także do niewielkiego przedłużenia paznokci.

Do przedłużania płytki np. obgryzionych paznokci często wybiera się akryl. Metoda ta pozwala uzyskać znaczne wydłużenie i dużą wytrzymałość bez naklejania tipsów – sam akryl zastyga w odporną na złamania formę. Ukształtowanie takiego przedłużonego paznokcia trwa nieco dłużej niż manikiur hybrydowy. Za to efekty pracy dobrej stylistki są naprawdę wspaniałe i wyglądać mogą naturalnie.

Warto także skorzystać z pielęgnacji dłoni i paznokci, którą może nam zaproponować kosmetyczka. Łódź ma salony specjalizujące się w zabiegach na dłonie i stopy. Sposobem na naturalnie błyszczą e i mocniejsze paznokcie jest np. manikiur japoński, polegający na wcieraniu w płytkę odżywczych substancji.

Sposobów na piękne paznokcie jest bardzo wiele i to od nas zależy, jaki wygląd chcemy im nadać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>