Brwi – w jaki sposób o nie dbać?

Prawdopodobnie każda kobieta zdaje osobie sprawę z tego, iż na wygląd jej twarzy wpływają nie tylko zadbana cera czy perfekcyjny makijaż. Dużą rolę odgrywają także brwi, które powinny być zadbane i przede wszystkim widoczne (naturalne włoski wielu kobiet są bardzo jasne). Właśnie dlatego istotne jest, aby regularnie dbać o swój łuk brwiowy. Na jakie zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne z Lublina [ciekawe gabinety znajdziesz na ➤ swiaturody.com > kosmetyczka > Lublin] warto się zdecydować, by móc cieszyć się perfekcyjnymi brwiami?

Podstawą jest regulowanie brwi, czyli usuwanie włosków, które wyrastają poza łuk brwiowy. Wiele pań, które samodzielnie wyrywają włoski pozbywają się ich w zbyt dużej ilości. Właśnie dlatego warto oddać swoje brwi w ręce kosmetyczki, która ma duże doświadczenie w pracy z brwiami. Doświadczona kosmetyczka potrafi nie tylko pozbyć się nawet najkrótszych włosków, lecz przede wszystkim dopasować kształt łuku brwiowego do kształtu twarzy, a także typu urody swojej klientki. Usuwanie włosków trwa zaledwie kilka minut. Oczywiście sama regulacja to nie wszystko, ponieważ istotne jest również, aby włoski miały kolor zbliżony do barwy włosów. Taki efekt można szybko osiągnąć robiąc hennę brwi. Można ją zrobić samodzielnie w domu, jednakże lepszym pomysłem wydaje się wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie farbowaniem włosków zajmie się osoba, która robi to na co dzień. Dzięki temu uzyskany kolor z pewnością przypadnie do gustu klientce. Zabieg jest niedrogi, bowiem jego koszt zwykle nie przekracza 15 złotych, jednakże konieczne jest jego powtarzanie mniej więcej co dwa tygodnie. Panie, którym to nie odpowiada, powinny rozważyć zdecydowanie się na makijaż permanentny brwi [o czym mowa ➤ definicja wikipedia]. Jak wskazuje sama nazwa, ten rodzaj makijażu jest wyjątkowo trwały, a uzyskanym efektem można cieszyć się nawet przez kilka lat. Jest to oczywiście duża zaleta, jednak właśnie dlatego kosmetyczkę, która wykona makijaż trzeba wybierać rozważnie. Podczas wykonywania tego rodzaju makijażu kosmetyczka usuwa zbędne włoski, nadaje brwiom idealnego kształtu, a następnie aplikuje pigment, dzięki któremu włoski stają się bardziej wyraziste.

Należy pamiętać o tym, by wybierając salon kosmetyczny sugerować się nie tylko ceną usługi, ale także opiniami klientek, które korzystały z oferty konkretnych kosmetyczek. Dobrym pomysłem jest obejrzenie zdjęć, na których widać efekty poszczególnych zabiegów wykonanych przez kosmetyczki – dzięki temu można uniknąć przykrych niespodzianek i zyskać pewność, że zabieg będzie wykonany w sposób profesjonalny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>